Ultimate Sports - Contractor License                    5/12/2018 - 11:02 AM
      SOL Continental Conference Championships - 5/11/2018 to 5/12/2018      
                             Central Bucks South                             
 
Event 32  Boys Triple Jump
=======================================================================      
 League Meet: M 47-11  2016        Shamar Jenkins, Souderton                 
             42-08.00  D1 District 1 Qualifier                               
    Name              Year School                  Finals        Points      
=======================================================================      
Finals                                                                       
  1 Sattelle, Ryan      12 Pennridge             45-09.00 D1      10         
  2 Duncan, Marshall    12 Central Bucks East    44-04.00 D1       8         
  3 Brown, Kellen       11 Pennridge             43-06.00 D1       6         
  4 Anderson, Billy     10 Pennridge             41-03.00          5         
  5 Nwogwugwu, Obi      11 North Penn            40-08.00          4         
  6 Borine, Mason       12 Central Bucks South   40-02.50          3         
  7 Korb, Ethan         10 Central Bucks East    39-11.00          2         
  8 Guenther, Aidan     11 Central Bucks West    39-02.00          1         
  9 Steele, John         9 North Penn            38-05.25                    
 10 Hopkins, Tyshawn    12 Pennridge             38-03.00                    
 11 McDonnell, Luke     12 Central Bucks East    37-09.75                    
 12 Melton, Trevor       9 Souderton Area        37-07.00                    
 13 Bevenour, Michael   11 North Penn            37-03.50                    
 14 Pacholarz, Matt     10 Central Bucks East    36-11.25                    
 15 Patton, Patrick     10 Pennridge             36-03.25                    
 16 Foster, Jack         9 Central Bucks West    35-07.50                    
 17 Klapchar, Matt       9 Central Bucks West    35-00.50                    
 18 Jimenez, Antonio    11 North Penn            34-11.75                    
 19 Levant, Ryan         9 Central Bucks West    34-07.50                    
 20 Wherity, Dakota     11 William Tennent       34-06.75                    
 21 Johnson, Ray        11 Souderton Area        33-10.25                    
 22 Stankus, Ayden       9 Souderton Area        31-03.50                    
 -- Woods, Mike         11 William Tennent           FOUL                    
 -- Blackwell, Luke      9 Central Bucks East        FOUL                    
=============================================================================
                          Men - Team Rankings - 9 Events Scored              
=============================================================================
    1) Pennridge                  140        2) Central Bucks East        106
    3) North Penn                  89        4) Central Bucks West         80
    5) Central Bucks South         54        6) William Tennent            33
    7) Souderton Area              16