Council Rock Kiwanis InvitationalNewtown, PA

< Back

#10 Men's 1500 Meters (Freshman) Results

MR Meet Record 3:57.49 Joey Logue Pennridge 2013

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 SCHLEGEL, Griffin FR Twin Valley 4:25.70 10 2 (1)
2 MCMANUS, Jack FR Central Bucks East 4:27.89 8 2 (2)
3 HESSLER, Connor FR St. Mark's High School 4:33.10 6 2 (3)
4 ISABELLA, Stefano FR Hatboro Horsham 4:33.86 5 2 (4)
5 MIKHAILOUSKI, Vlad FR Neshaminy 4:34.07 4 2 (5)
6 RAUP, Ricky FR Saint Joseph's Prep 4:35.17 3 2 (6)
7 CONTE, Andrew FR Central Bucks East 4:38.33 2 2 (7)
8 VADERS, Matt FR Pennridge 4:39.38 1 2 (8)
9 SAVILLE, Ethan FR Pennridge 4:39.41   2 (9)
10 SISCO, Luke FR Neshaminy 4:47.88   2 (10)
11 LASSETER, Jaylen FR Hatboro Horsham 4:52.37   2 (11)
12 MURPHY, Marcus FR Saint Joseph's Prep 4:52.88   2 (12)
13 SAULER, Mike FR William Tennent 4:53.30   1 (1)
14 BRENNAN, Killian FR Holy Ghost Preparatory School 4:54.62   1 (2)
15 HART, William FR Concord High School 4:55.15   1 (3)
16 SEARS, Christopher FR Council Rock South 4:55.30   2 (13)
17 UHOLIK, Joseph FR Roman Catholic 4:56.46   2 (14)
18 HOWE, Mitchell FR Council Rock South 4:57.13   2 (15)
19 JONOVICH, Brian FR Council Rock North 4:57.58   1 (4)
20 RICCO, Dean FR William Tennent 4:58.10   1 (5)
21 PINT, Zach FR Quakertown 4:59.22   2 (16)
22 DINGLEY, Artie FR Harry S Truman 5:01.14   1 (6)
23 HAMILTON, Sean FR Roman Catholic 5:02.04   2 (17)
24 DOYLE, Nicholas FR Holy Ghost Preparatory School 5:02.75   1 (7)
25 READING, Gregory FR Concord High School 5:06.26   1 (8)
26 MORELAND, Andrew FR Cheltenham 5:07.28   1 (9)
27 CAMPBELL, Aidan FR St. Mark's High School 5:08.09   1 (10)
28 EGAN, Jonathan FR Abington 5:08.46   1 (11)
29 WELCH, Joey FR Cheltenham 5:12.01   1 (12)
30 PACHOLARZ, Matt FR Quakertown 5:18.88   2 (18)
31 BENSON, Blake FR Central Bucks West 5:21.75   1 (13)
32 BIERACH, Pat FR Council Rock North 5:22.45   1 (14)
33 NAZARETH, Nathan FR Central Bucks West 5:35.92   1 (15)
34 RUZZI, Michael FR George School 5:36.34   1 (16)
35 HIDALGO, Ethan FR George School 5:52.00   1 (17)
36 MARTINEZ, Cesar FR Bensalem 6:12.85   1 (18)
37 PATEL, Deep FR Harry S Truman 6:26.61   1 (19)
PRAWDZIK, Damian FR Bensalem DNS  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 SAULER, Mike FR William Tennent4:53.30  
2 BRENNAN, Killian FR Holy Ghost Preparatory School4:54.62  
3 HART, William FR Concord High School4:55.15  
4 JONOVICH, Brian FR Council Rock North4:57.58  
5 RICCO, Dean FR William Tennent4:58.10  
6 DINGLEY, Artie FR Harry S Truman5:01.14  
7 DOYLE, Nicholas FR Holy Ghost Preparatory School5:02.75  
8 READING, Gregory FR Concord High School5:06.26  
9 MORELAND, Andrew FR Cheltenham5:07.28  
10 CAMPBELL, Aidan FR St. Mark's High School5:08.09  
11 EGAN, Jonathan FR Abington5:08.46  
12 WELCH, Joey FR Cheltenham5:12.01  
13 BENSON, Blake FR Central Bucks West5:21.75  
14 BIERACH, Pat FR Council Rock North5:22.45  
15 NAZARETH, Nathan FR Central Bucks West5:35.92  
16 RUZZI, Michael FR George School5:36.34  
17 HIDALGO, Ethan FR George School5:52.00  
18 MARTINEZ, Cesar FR Bensalem6:12.85  
19 PATEL, Deep FR Harry S Truman6:26.61  
PRAWDZIK, Damian FR BensalemDNS  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 SCHLEGEL, Griffin FR Twin Valley4:25.70 10
2 MCMANUS, Jack FR Central Bucks East4:27.89 8
3 HESSLER, Connor FR St. Mark's High School4:33.10 6
4 ISABELLA, Stefano FR Hatboro Horsham4:33.86 5
5 MIKHAILOUSKI, Vlad FR Neshaminy4:34.07 4
6 RAUP, Ricky FR Saint Joseph's Prep4:35.17 3
7 CONTE, Andrew FR Central Bucks East4:38.33 2
8 VADERS, Matt FR Pennridge4:39.38 1
9 SAVILLE, Ethan FR Pennridge4:39.41  
10 SISCO, Luke FR Neshaminy4:47.88  
11 LASSETER, Jaylen FR Hatboro Horsham4:52.37  
12 MURPHY, Marcus FR Saint Joseph's Prep4:52.88  
13 SEARS, Christopher FR Council Rock South4:55.30  
14 UHOLIK, Joseph FR Roman Catholic4:56.46  
15 HOWE, Mitchell FR Council Rock South4:57.13  
16 PINT, Zach FR Quakertown4:59.22  
17 HAMILTON, Sean FR Roman Catholic5:02.04  
18 PACHOLARZ, Matt FR Quakertown5:18.88