Council Rock Kiwanis InvitationalNewtown, PA

< Back

#14 Men's 800 Meters (HS) Results

MR Meet Record 1:54.13 Jeff Wiseman CR South 2014

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL
CLARICURZIO, Jake JR Central Bucks West 1:57.62   3 (1)
SHAHIDEH, Ata SR Central Bucks East 1:57.93   3 (2)
EISSLER, Matt SO Pennridge 1:58.01   3 (3)
BAKER, Brian JR Central Bucks West 1:58.58   3 (4)
MITCHELL, Cameron JR Abington 1:58.88   3 (5)
RODRIGUEZ, Kevin JR Bensalem 2:00.48   2 (1)
KRAUS, Matt SR William Tennent 2:01.70   3 (6)
COLEMAN, Josh JR Abington 2:03.45   3 (7)
YEATMAN, Nicholas SO Quakertown 2:03.85   3 (8)
CARBINO, Burton SO Holy Ghost Preparatory School 2:05.88   2 (2)
KRIMMEL, Liam SR Neshaminy 2:06.52   2 (3)
COAKLEY, Matt SR Twin Valley 2:09.74   2 (4)
WATTS, Isaiah SR Cheltenham 2:09.99   2 (5)
LAWLER, Evan SO Twin Valley 2:11.34   2 (6)
JUSZYNSKI, Kevin JR Quakertown 2:11.94   2 (7)
LOUIS, Nate SR Cheltenham 2:12.74   2 (8)
PISCH, Brian SO Hatboro Horsham 2:13.87   1 (1)
HORGAN, Thomas SR Holy Ghost Preparatory School 2:14.46   1 (2)
SAVILLE, Andrew SR Pennridge 2:15.09   2 (9)
CAMPBELL, Eddy SO William Tennent 2:15.24   1 (3)
METZGAR, John SR Hatboro Horsham 2:15.40   1 (4)
PFISTER, Brandon SO Council Rock North 2:15.48   1 (5)
MILLER, Matthew SO Central Bucks East 2:15.66   1 (6)
HARRINGTON, Luke SO St. Mark's High School 2:16.16   2 (10)
PILEGGI, Asher FR Neshaminy 2:16.60   1 (7)
CHECCHI, Garrett JR Concord High School 2:18.22   2 (11)
LITTLE, Luke SO Roman Catholic 2:19.06   1 (8)
CARIDEO, Alex SR George School 2:20.18   1 (9)
WAGAMAN, Connor JR Concord High School 2:22.57   2 (12)
ROBINETTE, Michael JR St. Mark's High School 2:23.81   1 (10)
BRANDERBIT, Joseph FR Council Rock South 2:23.96   1 (11)
HAMILTON, Nicholas SO Roman Catholic 2:24.79   1 (12)
DOLLAK, Jason SO Council Rock North 2:29.39   1 (13)
ENGLETON, Luis FR Council Rock South NT  
DINGLEY, Artie FR Harry S Truman NT  
DEWEY, Jacob SR Downingtown East NT  
THOMAS, Isaiah SR Bensalem NT  
DEWEY, Evan SR Downingtown East NT  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 PISCH, Brian SO Hatboro Horsham2:13.87  
2 HORGAN, Thomas SR Holy Ghost Preparatory School2:14.46  
3 CAMPBELL, Eddy SO William Tennent2:15.24  
4 METZGAR, John SR Hatboro Horsham2:15.40  
5 PFISTER, Brandon SO Council Rock North2:15.48  
6 MILLER, Matthew SO Central Bucks East2:15.66  
7 PILEGGI, Asher FR Neshaminy2:16.60  
8 LITTLE, Luke SO Roman Catholic2:19.06  
9 CARIDEO, Alex SR George School2:20.18  
10 ROBINETTE, Michael JR St. Mark's High School2:23.81  
11 BRANDERBIT, Joseph FR Council Rock South2:23.96  
12 HAMILTON, Nicholas SO Roman Catholic2:24.79  
13 DOLLAK, Jason SO Council Rock North2:29.39  
ENGLETON, Luis FR Council Rock SouthNT  
DINGLEY, Artie FR Harry S TrumanNT  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 RODRIGUEZ, Kevin JR Bensalem2:00.48  
2 CARBINO, Burton SO Holy Ghost Preparatory School2:05.88  
3 KRIMMEL, Liam SR Neshaminy2:06.52  
4 COAKLEY, Matt SR Twin Valley2:09.74  
5 WATTS, Isaiah SR Cheltenham2:09.99  
6 LAWLER, Evan SO Twin Valley2:11.34  
7 JUSZYNSKI, Kevin JR Quakertown2:11.94  
8 LOUIS, Nate SR Cheltenham2:12.74  
9 SAVILLE, Andrew SR Pennridge2:15.09  
10 HARRINGTON, Luke SO St. Mark's High School2:16.16  
11 CHECCHI, Garrett JR Concord High School2:18.22  
12 WAGAMAN, Connor JR Concord High School2:22.57  
DEWEY, Jacob SR Downingtown EastNT  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 CLARICURZIO, Jake JR Central Bucks West1:57.62  
2 SHAHIDEH, Ata SR Central Bucks East1:57.93  
3 EISSLER, Matt SO Pennridge1:58.01  
4 BAKER, Brian JR Central Bucks West1:58.58  
5 MITCHELL, Cameron JR Abington1:58.88  
6 KRAUS, Matt SR William Tennent2:01.70  
7 COLEMAN, Josh JR Abington2:03.45  
8 YEATMAN, Nicholas SO Quakertown2:03.85  
THOMAS, Isaiah SR BensalemNT  
DEWEY, Evan SR Downingtown EastNT