Council Rock Kiwanis InvitationalNewtown, PA

< Back

#15 Men's 3000 Meters (HS) Results

MR Meet Record 8:37.01 Ross Wilson CR North 2014

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts
1 EARLEY, Sam JR Council Rock North 9:01.47 10
2 MASS, Brian SR Central Bucks West 9:06.96 8
3 LENNON, Callahan SR Holy Ghost Preparatory School 9:20.00 6
4 HUTTON, Evan SR William Tennent 9:26.41 5
5 HAAS, Tim SR Council Rock North 9:29.14 4
6 DIXON, Sean SR Holy Ghost Preparatory School 9:31.70 3
7 SANDS, Cole SO Central Bucks East 9:39.16 2
8 KNORR, Garrett JR Twin Valley 9:42.36 1
9 PRIETO, Emilio SR Central Bucks West 9:47.97  
10 SANDS, Cade SO Central Bucks East 9:49.72  
11 PLEIBEL, Jared SR Pennridge 9:54.18  
12 BLEIMAN, David SR Council Rock South 9:58.85  
13 BACCHUS, Zak JR Bensalem 10:01.78  
14 HALL, Larry JR Cheltenham 10:04.34  
15 TAULANE, John JR Cheltenham 10:07.23  
16 CISLER, Sean SR Hatboro Horsham 10:08.42  
17 HONTZ, Dylan SO Hatboro Horsham 10:17.05  
18 ORTH, Gunnar SO Pennridge 10:19.39  
19 BALLA, Thomas SO Bensalem 10:26.23  
20 SOLLY, William SO William Tennent 10:26.86  
21 GIVENS, Ryan SO Twin Valley 10:55.50  
22 SAUGLING, Logan JR Quakertown 11:01.16  
23 GAMBLE, Justin JR Abington 11:09.80  
TARAPCHAK, Michael SO Neshaminy NT  
GERARD, Jonathan SO St. Mark's High School NT  
SOUDERS, Dylan FR Neshaminy NT  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 EARLEY, Sam JR Council Rock North9:01.47 10
2 MASS, Brian SR Central Bucks West9:06.96 8
3 LENNON, Callahan SR Holy Ghost Preparatory School9:20.00 6
4 HUTTON, Evan SR William Tennent9:26.41 5
5 HAAS, Tim SR Council Rock North9:29.14 4
6 DIXON, Sean SR Holy Ghost Preparatory School9:31.70 3
7 SANDS, Cole SO Central Bucks East9:39.16 2
8 KNORR, Garrett JR Twin Valley9:42.36 1
9 PRIETO, Emilio SR Central Bucks West9:47.97  
10 SANDS, Cade SO Central Bucks East9:49.72  
11 PLEIBEL, Jared SR Pennridge9:54.18  
12 BLEIMAN, David SR Council Rock South9:58.85  
13 BACCHUS, Zak JR Bensalem10:01.78  
14 HALL, Larry JR Cheltenham10:04.34  
15 TAULANE, John JR Cheltenham10:07.23  
16 CISLER, Sean SR Hatboro Horsham10:08.42  
17 HONTZ, Dylan SO Hatboro Horsham10:17.05  
18 ORTH, Gunnar SO Pennridge10:19.39  
19 BALLA, Thomas SO Bensalem10:26.23  
20 SOLLY, William SO William Tennent10:26.86  
21 GIVENS, Ryan SO Twin Valley10:55.50  
22 SAUGLING, Logan JR Quakertown11:01.16  
23 GAMBLE, Justin JR Abington11:09.80  
TARAPCHAK, Michael SO NeshaminyNT  
GERARD, Jonathan SO St. Mark's High SchoolNT  
SOUDERS, Dylan FR NeshaminyNT