Council Rock Kiwanis InvitationalNewtown, PA

< Back

#3 Men's 110m Hurdles (HS) Results

MR Meet Record 14.14 Mike Wray Central 2004

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts
1 DIMON, Alex SR Pennridge 14.77 10
2 OLIVER, Tommy SR Bensalem 15.96 8
3 MOSQUERA, Antonio SR Cheltenham 16.15 6
4 LAMBINUS, Jake SR Quakertown 16.54 5
5 BROWN, Eulis SR Pennridge 16.71 4
6 HIGGINS, Brandon SR Bensalem 16.73 3
7 DIGIOVANNI, Sam JR Central Bucks East 21.67 2

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 DIMON, Alex SR Pennridge14.77 10
2 OLIVER, Tommy SR Bensalem15.96 8
3 MOSQUERA, Antonio SR Cheltenham16.15 6
4 LAMBINUS, Jake SR Quakertown16.54 5
5 BROWN, Eulis SR Pennridge16.71 4
6 HIGGINS, Brandon SR Bensalem16.73 3
7 DIGIOVANNI, Sam JR Central Bucks East21.67 2


Prelims

PL Athlete Yr. Team Time HPL
DIMON, Alex SR Pennridge 14.84q 4 (1)
OLIVER, Tommy SR Bensalem 15.86q 1 (1)
HIGGINS, Brandon SR Bensalem 16.33q 1 (2)
BROWN, Eulis SR Pennridge 16.42q 3 (1)
MOSQUERA, Antonio SR Cheltenham 16.49q 3 (2)
DIGIOVANNI, Sam JR Central Bucks East 16.57q 2 (1)
LAMBINUS, Jake SR Quakertown 16.65q 2 (2)
FAY, Ian JR Central Bucks East 16.71 4 (2)
REFICE, Damian SR Central Bucks West 17.00 4 (3)
YOTKO, Robert SO Council Rock South 17.50 1 (3)
HARTE, James SR Roman Catholic 17.82 3 (3)
ALADINOV, Yusuf JR William Tennent 17.94 2 (3)
FLAVILLE, Riley SO Hatboro Horsham 18.04 1 (4)
HEESE, Ryan JR Council Rock North 18.98 2 (4)
LUCAS, Ryan JR Holy Ghost Preparatory School 19.19 3 (4)
BOND, Dean SR Neshaminy 19.35 2 (5)
BOLT, Steven FR Twin Valley 19.53 1 (5)
SAHU, Vir SO Council Rock North 19.74 4 (4)
WHITLOCK, Collin JR Twin Valley 20.12 1 (6)
BLEY, Sam SO Neshaminy 20.19 3 (5)
BECK, Andrew SO Holy Ghost Preparatory School 20.27 4 (5)
LEE, Dj FR Hatboro Horsham 20.75 2 (6)
CARTIER, Alex SO George School 21.83 4 (6)
RODRIGUEZ, Felix JR St. Mark's High School 22.41 4 (7)
SMITH, Keddrick JR William Tennent NT

Prelims Heat: 1

HPL Athlete Yr. Team Time
1 OLIVER, Tommy SR Bensalem15.86
2 HIGGINS, Brandon SR Bensalem16.33
3 YOTKO, Robert SO Council Rock South17.50
4 FLAVILLE, Riley SO Hatboro Horsham18.04
5 BOLT, Steven FR Twin Valley19.53
6 WHITLOCK, Collin JR Twin Valley20.12


Prelims Heat: 2

HPL Athlete Yr. Team Time
1 DIGIOVANNI, Sam JR Central Bucks East16.57
2 LAMBINUS, Jake SR Quakertown16.65
3 ALADINOV, Yusuf JR William Tennent17.94
4 HEESE, Ryan JR Council Rock North18.98
5 BOND, Dean SR Neshaminy19.35
6 LEE, Dj FR Hatboro Horsham20.75


Prelims Heat: 3

HPL Athlete Yr. Team Time
1 BROWN, Eulis SR Pennridge16.42
2 MOSQUERA, Antonio SR Cheltenham16.49
3 HARTE, James SR Roman Catholic17.82
4 LUCAS, Ryan JR Holy Ghost Preparatory School19.19
5 BLEY, Sam SO Neshaminy20.19
SMITH, Keddrick JR William TennentNT


Prelims Heat: 4

HPL Athlete Yr. Team Time
1 DIMON, Alex SR Pennridge14.84
2 FAY, Ian JR Central Bucks East16.71
3 REFICE, Damian SR Central Bucks West17.00
4 SAHU, Vir SO Council Rock North19.74
5 BECK, Andrew SO Holy Ghost Preparatory School20.27
6 CARTIER, Alex SO George School21.83
7 RODRIGUEZ, Felix JR St. Mark's High School22.41