Council Rock Kiwanis InvitationalNewtown, PA

< Back

#11 Men's 400 Meters (HS) Start List

MR Meet Record 47.54 Troy Roberson William Tennent 2001

Section 1 of 6

Lane Athlete Yr. Team Seed
3 MILLER, Jordan FR George School 1:03.20
4 HARRIS, Marquee SR William Tennent 1:02.20
5 BEASLEY, Daten SO Roman Catholic 1:02.62

Section 2 of 6

Lane Athlete Yr. Team Seed
1 BERDECIA, Dominic FR Holy Ghost Preparatory School 1:01.24
2 NEWSWANGER, Jimmy FR Twin Valley 1:00.50
3 ZARNOSKY, Matt FR Council Rock South 59.00
4 WOODS, Mike SO William Tennent 58.22
5 MILLS, Miguel SO Holy Ghost Preparatory School 58.98
6 SHOEMAKER, Casey FR Neshaminy 59.40
7 SHORT, Jack SO Twin Valley 1:00.50

Section 3 of 6

Lane Athlete Yr. Team Seed
1 MAXWELL, Zaire SO Concord High School 57.30
2 MCCOOL, Liam FR Pennridge 56.90
3 CUNNINGHAM, Michael JR Hatboro Horsham 55.26
4 CLAUDIO, Will SR Bensalem 55.00
5 LUKE, Josh SO Hatboro Horsham 55.24
6 RAMIREZ, Angel SO Harry S Truman 56.43
7 UMRANIA, Marmik SR Neshaminy 56.90

Section 4 of 6

Lane Athlete Yr. Team Seed
1 SHIELDS, Owen SO Central Bucks West 54.50
2 NUNEZ, Daniel SO Quakertown 54.00
3 TYNES, Matt JR St. Mark's High School 53.30
4 BRACEY, Seth SO Concord High School 53.09
5 PALMER, Max SR St. Mark's High School 53.30
6 JETHON, Richie JR Central Bucks East 54.00
7 TORRES, Alex JR Roman Catholic 54.14

Section 5 of 6

Lane Athlete Yr. Team Seed
1 CHAMPAGNE, Jon JR Bensalem 53.04
2 EISSLER, Luke SO Pennridge 52.88
3 KARPOVITCH, Dennis SR Council Rock North 52.54
4 BROPHY, John JR Central Bucks East 52.00
5 GAYLE, Jesse JR Harry S Truman 52.22
6 WILLIAMS, Giovanni JR Cheltenham 52.75
7 LIVINGSTON, Luke JR Quakertown 53.00

Section 6 of 6

Lane Athlete Yr. Team Seed
1 GILES, Darren JR Cheltenham 51.59
2 GEORGE, Thayne SR Council Rock South 50.80
3 GILL, Mitchell SR Downingtown East 50.00
4 SOOKNANAN, Aaron SR Abington 49.20
5 WELDE, Michael JR Council Rock North 49.96
6 FRAZIER, Ori JR Abington 50.51
7 FERRENTINO, Nick JR Central Bucks West 51.50