< Back

Women's 1600 Meters Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time HPL
1 Hannah Morris SR Central Bucks East 5:19.08 2 (1)
2 Katie Irelan SO Villa Joseph Marie 5:19.90 2 (2)
3 Brianna Kling SO Villa Joseph Marie 5:22.79 2 (3)
4 Kaylee McCullough FR Neshaminy 5:23.56 2 (4)
5 Lynne O'Connor JR William Tennent 5:25.84 2 (5)
6 Anna Featherstone SO Nazareth Academy 5:32.19 2 (6)
7 Katie Hagerich Central Bucks East 5:34.56 2 (7)
8 Katie Jenkinson SO Central Bucks West 5:35.62 2 (8)
9 Ellie Spasova FR Council Rock North 5:39.84 2 (9)
10 Lily Dineen FR Villa Joseph Marie 5:46.91 2 (10)
11 Abbey Iafolla JR Central Bucks East 5:48.04 2 (11)
12 Grace Kolbe FR Central Bucks West 5:50.14 1 (1)
13 Annabel Koza FR Council Rock North 5:55.30 1 (2)
14 Julia Mycek JR New Hope-Solebury 5:56.24 2 (12)
15 Bernadette Breslin JR Nazareth Academy 5:59.04 1 (3)
16 Mackenzie Perillo SR Central Bucks East 5:59.37 2 (13)
17 Veronica Bloom SR Nazareth Academy 6:00.57 1 (4)
18 Kelly Ward SR Mount Saint Joseph Academy 6:03.18 1 (5)
19 Audra Moore SO New Hope-Solebury 6:03.30 1 (6)
20 Brigid Conmy JR Villa Joseph Marie 6:06.58 1 (7)
21 Juliana Cave FR William Tennent 6:37.22 1 (8)
Jordan O'Neill FR Neshaminy DNS
Rebecca Osbaldeston FR Harry S Truman DNS
Ana Patino FR Harry S Truman DNS

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Grace Kolbe FR Central Bucks West5:50.14
2 Annabel Koza FR Council Rock North5:55.30
3 Bernadette Breslin JR Nazareth Academy5:59.04
4 Veronica Bloom SR Nazareth Academy6:00.57
5 Kelly Ward SR Mount Saint Joseph Academy6:03.18
6 Audra Moore SO New Hope-Solebury6:03.30
7 Brigid Conmy JR Villa Joseph Marie6:06.58
8 Juliana Cave FR William Tennent6:37.22
Jordan O'Neill FR NeshaminyDNS
Rebecca Osbaldeston FR Harry S TrumanDNS
Ana Patino FR Harry S TrumanDNS


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Hannah Morris SR Central Bucks East5:19.08
2 Katie Irelan SO Villa Joseph Marie5:19.90
3 Brianna Kling SO Villa Joseph Marie5:22.79
4 Kaylee McCullough FR Neshaminy5:23.56
5 Lynne O'Connor JR William Tennent5:25.84
6 Anna Featherstone SO Nazareth Academy5:32.19
7 Katie Hagerich Central Bucks East5:34.56
8 Katie Jenkinson SO Central Bucks West5:35.62
9 Ellie Spasova FR Council Rock North5:39.84
10 Lily Dineen FR Villa Joseph Marie5:46.91
11 Abbey Iafolla JR Central Bucks East5:48.04
12 Julia Mycek JR New Hope-Solebury5:56.24
13 Mackenzie Perillo SR Central Bucks East5:59.37