< Back

Women's 100m Hurdles Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time HPL
1 Naomi Hallman SO Harry S Truman 16.46 4 (1)
2 Abby Eisold FR Central Bucks East 16.73 4 (2)
3 Brianna Fredericks JR Neshaminy 16.75 4 (3)
4 Jessica Clark SR Council Rock North 16.89 4 (4)
5 Gretchen Heiber JR Central Bucks West 16.90 4 (5)
6 Angelina Hachoose JR Council Rock North 17.33 3 (1)
7 Celina Cloud SO Neshaminy 18.39 4 (6)
8 Kimmie Sanford JR Central Bucks West 18.42 3 (2)
9 Grace Neuger FR George School 18.52 3 (3)
10 Patty Higgins SR Bensalem 18.53 4 (7)
11 Kylie Mackin SR Council Rock South 18.95 3 (4)
12 Emily Gindele SR Nazareth Academy 19.38 3 (5)
13 Katherine Thackrah JR Nazareth Academy 19.80 2 (1)
14 Sabrina Rockelmann SO Villa Joseph Marie 19.91 2 (2)
15 Ella Czarnecki FR New Hope-Solebury 19.93 2 (3)
16 Carolyn Mueller JR Villa Joseph Marie 19.97 3 (6)
17 Taylor Haffner SO Bensalem 20.08 2 (4)
18 Kristina Mueller JR Villa Joseph Marie 20.87 1 (1)
19 Kyra Cunningham FR Central Bucks East 21.41 2 (5)
20 Olivia Unger FR Central Bucks East 21.58 1 (2)
21 Sara Kimball SR Central Bucks East 21.95 1 (3)
Alessia Martusceillo JR William Tennent DNS

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Kristina Mueller JR Villa Joseph Marie20.87
2 Olivia Unger FR Central Bucks East21.58
3 Sara Kimball SR Central Bucks East21.95


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Katherine Thackrah JR Nazareth Academy19.80
2 Sabrina Rockelmann SO Villa Joseph Marie19.91
3 Ella Czarnecki FR New Hope-Solebury19.93
4 Taylor Haffner SO Bensalem20.08
5 Kyra Cunningham FR Central Bucks East21.41


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Angelina Hachoose JR Council Rock North17.33
2 Kimmie Sanford JR Central Bucks West18.42
3 Grace Neuger FR George School18.52
4 Kylie Mackin SR Council Rock South18.95
5 Emily Gindele SR Nazareth Academy19.38
6 Carolyn Mueller JR Villa Joseph Marie19.97
Alessia Martusceillo JR William TennentDNS


Finals Section: 4

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Naomi Hallman SO Harry S Truman16.46
2 Abby Eisold FR Central Bucks East16.73
3 Brianna Fredericks JR Neshaminy16.75
4 Jessica Clark SR Council Rock North16.89
5 Gretchen Heiber JR Central Bucks West16.90
6 Celina Cloud SO Neshaminy18.39
7 Patty Higgins SR Bensalem18.53