< Back

Women's 400 Meters Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time HPL
1 Kaela Jolibois JR Villa Joseph Marie 58.70 4 (1)
2 Saloni Hebron SR Neshaminy 59.10 4 (2)
3 Taryn Capkovitz SO Central Bucks East 1:00.56 3 (1)
4 Lauren Powell JR Nazareth Academy 1:00.86 4 (3)
5 Katie Fox SO Central Bucks East 1:01.00 3 (2)
6 Savannah Herring SR New Hope-Solebury 1:01.13 4 (4)
7 Katie Schramm SR Villa Joseph Marie 1:02.28 3 (3)
8 Becca Lehman JR Neshaminy 1:02.47 4 (5)
9 Meredith Hill JR Council Rock North 1:03.50 4 (6)
10 Rebecca Sloboh SO Harry S Truman 1:03.65 3 (4)
11 Isabella Walters FR Council Rock South 1:03.95 3 (5)
12 Juliana Littley FR Villa Joseph Marie 1:04.05 3 (6)
13 Rachel Pellegrino JR Nazareth Academy 1:04.64 2 (1)
14 Kayla Orbach JR Central Bucks West 1:04.65 4 (7)
15 Abby Rizor SR George School 1:06.17 2 (2)
16 Sydney Lubin FR Central Bucks West 1:06.41 2 (3)
17 Kaylee Lynch FR New Hope-Solebury 1:06.55 1 (1)
18 Hannah Grant JR Council Rock North 1:06.86 2 (4)
19 Allison Hamilton Central Bucks East 1:07.01 2 (5)
20 Brittany Allen SO Central Bucks West 1:07.23 2 (6)
21 Elise Chough FR Nazareth Academy 1:11.28 1 (2)
22 Gabby Greco JR Bensalem 1:13.82 1 (3)
23 Layla Myers SO Bensalem 1:21.31 1 (4)
Lauryn McKennie JR William Tennent FS
Emani Myrick FR Harry S Truman DNS
Micaela Kitchen SR Central Bucks East DNS

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Kaylee Lynch FR New Hope-Solebury1:06.55
2 Elise Chough FR Nazareth Academy1:11.28
3 Gabby Greco JR Bensalem1:13.82
4 Layla Myers SO Bensalem1:21.31
Emani Myrick FR Harry S TrumanDNS


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Rachel Pellegrino JR Nazareth Academy1:04.64
2 Abby Rizor SR George School1:06.17
3 Sydney Lubin FR Central Bucks West1:06.41
4 Hannah Grant JR Council Rock North1:06.86
5 Allison Hamilton Central Bucks East1:07.01
6 Brittany Allen SO Central Bucks West1:07.23
Lauryn McKennie JR William TennentFS


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Taryn Capkovitz SO Central Bucks East1:00.56
2 Katie Fox SO Central Bucks East1:01.00
3 Katie Schramm SR Villa Joseph Marie1:02.28
4 Rebecca Sloboh SO Harry S Truman1:03.65
5 Isabella Walters FR Council Rock South1:03.95
6 Juliana Littley FR Villa Joseph Marie1:04.05
Micaela Kitchen SR Central Bucks EastDNS


Finals Section: 4

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Kaela Jolibois JR Villa Joseph Marie58.70
2 Saloni Hebron SR Neshaminy59.10
3 Lauren Powell JR Nazareth Academy1:00.86
4 Savannah Herring SR New Hope-Solebury1:01.13
5 Becca Lehman JR Neshaminy1:02.47
6 Meredith Hill JR Council Rock North1:03.50
7 Kayla Orbach JR Central Bucks West1:04.65