< Back

Women's 200 Meters Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time HPL
1 Meaghan Shewbrooks SR Central Bucks East 26.54 5 (1)
2 Juleezia Gibson FR Harry S Truman 27.21 5 (2)
3 Amerley Lokko SO George School 27.28 5 (3)
4 Danielle Scott FR William Tennent 27.34 4 (1)
5 Caitlin Klarich SR Nazareth Academy 27.37 3 (1)
6 Jackie Rounsavill SO Council Rock North 27.72 5 (4)
7 Katie Schramm SR Villa Joseph Marie 27.76 5 (5)
8 Olivia Miller FR William Tennent 27.94 4 (2)
9 Katy Jenkins FR Central Bucks West 28.43 4 (3)
10 Rebecca Sloboh SO Harry S Truman 28.48 4 (4)
11 Alyssa Smith SR Council Rock South 28.50 4 (5)
12 Annalyn Runquist JR Neshaminy 29.05 4 (6)
13 Lily DiSilvestro SR Council Rock North 29.20 3 (2)
14 Nadia O'Hara FR Villa Joseph Marie 29.21 3 (3)
15 Emma Sommerville SR Council Rock South 29.43 5 (6)
16 Anne Jeanette Ardito SO Villa Joseph Marie 29.58 3 (4)
17 Paula Miller FR Council Rock North 29.71 1 (1)
18 Julianna Schwab JR Neshaminy 29.84 4 (7)
19 Trinity Edmond FR Central Bucks East 30.08 3 (5)
20 Sydney Lubin FR Central Bucks West 30.13 3 (6)
21 Prarthana Patel JR Central Bucks East 30.23 2 (1)
22 Sophia Rubin Central Bucks East 30.25 2 (2)
23 Elise Chough FR Nazareth Academy 30.82 1 (2)
24 Hana Sparks Woodford FR George School 32.85 3 (7)
25 Kashae Garland JR Bensalem 33.31 2 (3)
26 Layla Myers SO Bensalem 34.74 1 (3)
Jessica Greenup SR New Hope-Solebury DNS
Rachel Pellegrino JR Nazareth Academy DNS
Katie Hunt JR New Hope-Solebury DNS

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Paula Miller FR Council Rock North29.71
2 Elise Chough FR Nazareth Academy30.82
3 Layla Myers SO Bensalem34.74


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Prarthana Patel JR Central Bucks East30.23
2 Sophia Rubin Central Bucks East30.25
3 Kashae Garland JR Bensalem33.31
Jessica Greenup SR New Hope-SoleburyDNS
Rachel Pellegrino JR Nazareth AcademyDNS


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Caitlin Klarich SR Nazareth Academy27.37
2 Lily DiSilvestro SR Council Rock North29.20
3 Nadia O'Hara FR Villa Joseph Marie29.21
4 Anne Jeanette Ardito SO Villa Joseph Marie29.58
5 Trinity Edmond FR Central Bucks East30.08
6 Sydney Lubin FR Central Bucks West30.13
7 Hana Sparks Woodford FR George School32.85


Finals Section: 4

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Danielle Scott FR William Tennent27.34
2 Olivia Miller FR William Tennent27.94
3 Katy Jenkins FR Central Bucks West28.43
4 Rebecca Sloboh SO Harry S Truman28.48
5 Alyssa Smith SR Council Rock South28.50
6 Annalyn Runquist JR Neshaminy29.05
7 Julianna Schwab JR Neshaminy29.84


Finals Section: 5

HPL Athlete Yr. Team Time
1 Meaghan Shewbrooks SR Central Bucks East26.54
2 Juleezia Gibson FR Harry S Truman27.21
3 Amerley Lokko SO George School27.28
4 Jackie Rounsavill SO Council Rock North27.72
5 Katie Schramm SR Villa Joseph Marie27.76
6 Emma Sommerville SR Council Rock South29.43
Katie Hunt JR New Hope-SoleburyDNS